Szczepienia

Szczepienia płatne – zalecane.

Wszelkie informacje odnośnie ceny szczepionek w rejestracji.

Do 6 tygodnia życia dziecka należy zgłosić się do przychodni w celu ustalenia i rozpoczęcia szczepień.

 

PREVENAR 4 dawki

Preparat Prevenar stosuje się do ochrony dzieci pomiędzy 6. tygodniem i 5. rokiem życia przeciwko chorobie inwazyjnej, zapaleniu płuc i ostremu zapaleniu ucha środkowego wywoływanym przez bakterie S. Pneumoniae- tzw. Pneumokoki.

 

PENTAXIM 4 dawki

Zapobieganie zachorowaniom na błonicę, tężec, krztusiec i poliomyelitis oraz inwazyjnym zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typu b (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, posocznica, zapalenie tkanki łącznej, zapalenie stawów, zapalenie nagłośni i inne). Szczepionka jest przeznaczona dla niemowląt od 2 mż.

ROTARIX 2 dawki

Rotarix jest szczepionką doustną. Podawany jest w celu zapobiegania zapaleniu żołądka i jelit spowodowanego zakażeniem rotawirusem. Rotarix podawany jest zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę. Podawanie leku- dwie dawki należy ukończyć do 24 tygodnia życia.

PNEUMO 23 (dorośli) 1 dawka

Szczepionka zawierającymi więcej typów pneumokoka, ale nie powodującymi pożądanej odporności u młodszych dzieci. Zaleca się je u dzieci starszych i u osób dorosłych.

 

INFANRIX HEXA 4 dawki

Skojarzona szczepionka bakteryjno-wirusowa przeznaczona do szczepienia pierwotnego i uzupełniającego dzieci przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (kokluszowi), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poliomyelitis (polio) i zakażeniom wywoływanym przez Haemophilus influenzae typu b. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci

powyżej 36 miesiąca życia).

 

HEPAVAX 1 dawka

Czynne uodpornianie przeciw zakażeniom spowodowanym przez wirusa zapalenia wątroby typu B- tzw. żółtaczka).

 

NEISVAC-C 1 dawka 

Szczepionka przeciwko bakteriom Neiseria meningitidis typ C- tzw. Meningokoki. Może być stosowana po ukończeniu 2-go miesiąca życia. Niemowlęta po ukończeniu 2 miesiąca życia otrzymują 2 dawki szczepionki (co 2 miesiące). Dzieci w wieku 1 roku i starsze – 1 dawkę.

 

VARILRIX 2 dawki

Szczepionka przeciwko ospie wietrznej. Po ukończeniu 1 r. ż..

 

GRYPA 1 dawka (wiadomości w rejestracji)

 

KLESZCZE dzieci/ dorośli

dzieci 3 dawki

dorośli

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>