Szczepienia

 

Szczepienia płatne – zalecane.

 

Do 6 tygodnia życia dziecka należy zgłosić się do przychodni w celu ustalenia i rozpoczęcia szczepień.

 

PREVENAR 13  4 dawki po 290 zł

Preparat Prevenar stosuje się do ochrony dzieci pomiędzy 6. tygodniem i 5. rokiem życia przeciwko chorobie inwazyjnej, zapaleniu płuc i ostremu zapaleniu ucha środkowego wywoływanym przez bakterie S. Pneumoniae- tzw. Pneumokoki.

 

PENTAXIM 4 dawki po 130zł

Zapobieganie zachorowaniom na błonicę, tężec, krztusiec i poliomyelitis oraz inwazyjnym zakażeniom wywołanym przez Haemophilus influenzae typu b (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, posocznica, zapalenie tkanki łącznej, zapalenie stawów, zapalenie nagłośni i inne). Szczepionka jest przeznaczona dla niemowląt od 2 mż.

 

ROTARIX 2 dawki po 350zł

Rotarix jest szczepionką doustną. Podawany jest w celu zapobiegania zapaleniu żołądka i jelit spowodowanego zakażeniem rotawirusem. Rotarix podawany jest zgodnie z oficjalnymi zaleceniami. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę. Podawanie leku- dwie dawki należy ukończyć do 24 tygodnia życia.

 

INFANRIX HEXA 4 dawki po 220zł

Skojarzona szczepionka bakteryjno-wirusowa przeznaczona do szczepienia pierwotnego i uzupełniającego dzieci przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (kokluszowi), wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poliomyelitis (polio) i zakażeniom wywoływanym przez Haemophilus influenzae typu b. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci

powyżej 36 miesiąca życia).

 

HEPAVAX  3 dawki po 45 zł

Czynne uodpornianie przeciw zakażeniom spowodowanym przez wirusa zapalenia wątroby typu B- tzw. żółtaczka).

PNEUMO 23 (dorośli) 1 dawka po 80 zł

Szczepionka zawierającymi więcej typów pneumokoka, ale nie powodującymi pożądanej odporności u młodszych dzieci. Zaleca się je u dzieci starszych i u osób dorosłych.

 

VARILRIX 2 dawki po 230zł

Szczepionka przeciwko ospie wietrznej. Po ukończeniu 1 r. ż..

 

GRYPA             wiadomości w rejestracji

 

KLESZCZE dzieci/ dorośli

dzieci 3 dawki po 120 zł

dorośli   3 dawki po 130 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>